TOPlist
Doprava a platba

Doprava již od 65 Kč.

Zboží dodáváme do 3 dnů.

Můžete využít osobní odběr

DPD parcel shop logo      Uloženka.cz logo Česká pošta logo


Nejprodávanější

Jak pomocí Tea Tree Oil vyléčit rýmu, kašel a nachlazení?

Články » Jak pomocí Tea Tree Oil vyléčit rýmu, kašel a nachlazení?

Datum zveřejnění:16. února 2015

Rýma, kašel, bolesti v krku, bolest svalů a kloubů, to vše mohou být příznaky nachlazení či vážnější chřipky. Obzvlášť v chladnějších měsících roku se dá jen těžko vyhnout nákaze, ale pomocí přírodních prostředků si můžete usnadnit léčbu těchto nemocí. Skvělým pomocníkem je v tomto právě Tea Tree Oil, jež je známý svými antiseptickými, dezinfekčními a hojivými účinky.

 

Jak se zbavit rýmy a uvolnit ucpaný nos?

Říká se, že léčená rýma trvá týden a neléčená sedm dní. Možná je na tom něco pravdy, ale přecházet rýmu jen tak je minimálně nepříjemné. Lepší je proti ní zakročit. Pro uvolnění ucpaného nosu je skvělý nosní olej s tea tree. Nepoužívá se vnitřně, ale 1-­2 kapky se rozetřou dvakrát denně v okolí nosních dírek. Díky vypařování silic se uvolní ucpaný nos a zklidní nosní sliznice. Olej také pečuje o pokožku v okolí nosu, která je při rýmě často podrážděná. Tento olej můžete použít i při rýmě vyvolané alergiemi, kdy vám usnadní dýchání. Jestliže máte zalehlé a ucpané dutiny, pomůže vám inhalace. Připravte si nádobu s horkou vodou, nakapejte do ní asi 10 kapek TTO a inhalujte vonné páry. Ideální je opakovat tuto proceduru 3x denně alespoň po dobu 4 dnů. Během nich jistě pocítíte velkou úlevu, jak se vám čelní a nosní dutiny uvolní. Jestliže se vám špatně dýchá během noci, kápněte si trošku olejíčku na kapesník a ten si položte vedle polštáře. Uvolňované silice pročistí vzduch, uvolní váš nos a zlepší vám dýchání.

 

Jak zmírnit bolest v krku a kašel?

Při volbě účinné pomoci je třeba zvážit, jaké konkrétní potíže vás trápí. Pro odhlenění a podporu vykašlávání vyzkoušejte pastilky s obsahem kajeputového oleje. Ty uvolní hleny z dýchacích cest a také díky antibakteriálním účinkům tea tree oleje dezinfikují ústní dutinu. Stačí jen 3x denně nechat v ústech rozpustit 1­2 pastilky. Při suchém kašli, škrábání a bolesti v krku pomáhá kloktání roztoku s TTO. Do skleničky vlažné vody nakapejte 5 kapek Tea Tree Oil a kloktejte 3-­5x denně. Nikdy ale tuto vodu nepolykejte! Jelikož spolu kašel a rýma často souvisí, určitě je vhodné i potírání okolí nosu tea tree olejem jako při samotné rýmě. Kromě toho tento olej můžete také vmasírovat do pokožky hrudníku a zad, což má pozitivní vliv na uvolnění hlenů a úlevu od dráždivého kašle.

 

Jak ulevit bolavému tělu?

Jestliže vás při nemoci bolí doslova celé tělo, napusťte si horkou vanu a přidejte do vody 10 kapek TTO. Namočte se ale jen v případě, že nemáte teplotu, a i tak jen na chvíli. Poté se ihned zabalte do teplých peřin, ať se neprochladíte a ještě více neoslabíte. Bolavé svaly a klouby můžete také potírat a masírovat kajeputovým olejíčkem, který je uvolní a vám tak uleví.

 

Jak ještě můžete využít TTO?

Dobrou prevencí proti opakovanému šíření infekce u vás doma je nejen časté větrání, ale také pročišťování vzduchu. Do vodní náplně zvlhčovače vzduchu nakapejte 3-­10 kapek Tea Tree Oil, který pomůže zničit viry a bakterie. Pokud zvlhčovač nemáte, můžete olej kápnout na mokrou látkovou dětskou plenu nebo ručník a umístit je poblíž topení. Stejně tak lze olej použít v aromalampě, tady stačí 3­-5 kapek na jedno použití.

 

Pokud je to alespoň trochu možné, naordinujte si na několik dní klidový režim v posteli a podpořte svou léčbu přírodními prostředky jako je Tea Tree Oil. Uvidíte, že vám brzy bude lépe.

 

comments powered by Disqus