TOPlist
Doprava a platba

Doprava již od 65 Kč.

Zboží dodáváme do 3 dnů.

Můžete využít osobní odběr

DPD parcel shop logo      Uloženka.cz logo Česká pošta logo


Nejprodávanější

Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Oil: Antimikrobiální a další léčebné vlastnosti

Články » Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Oil: Antimikrobiální a další léčebné vlastnosti

Datum zveřejnění:5. února 2017

Abstrakt 

Komplementární a alternativní léky, jako je Tea Tree (Melaleuca) olej je stále populární v posledních desetiletích. Tento éterický olej je používán po téměř 100 let v Austrálii, ale nyní je k dispozici po celém světě a to jak čistý olej tak jako aktivní složku v celé řadě výrobků. Historicky se používá TTO díky svým antiseptickým a protizánětlivým účinkům.  Tento přehled shrnuje poslední vývoj v našem chápání antimikrobiálních a protizánětlivých aktivit tohoto oleje a jeho složek, jakož i klinickou účinnost.  Konkrétní mechanismy antimikrobiálního a protizánětlivého účinku je posuzována a toxicita oleje je stručně popsaná.

 

Úvod

Mnoho doplňkových a alternativních léků se těší stále rostoucí oblibě v posledních desetiletích. Snahy o validaci jejich používání viděli jejich domnělé terapeutické vlastnosti přijde pod rostoucím kontrolu in vitro a v některých případech i in vivo. Jeden takový produkt  je tea tree olej (TTO). Je  to těkavý éterický olej pocházejí  z australské rostliny Melaleuca Alternifolia. Používan je ve velké míře pro své antimikrobiální vlastnosti. TTO je začleněn jako aktivní složka u mnoha topických léků používaných k léčbě kožních infekcí.

 

Chemické složení

TTO se skládá z terpenových uhlovodíků, zejména monoterpeny, seskviterpeny a jejich přidružených alkoholů. Terpeny jsou těkavé, aromatické uhlovodíky a mohou být považovány za polymery isoprenu, které mají vzorec C5H8. První zprávy o složení TTO jsou popsáné díky Brophyho a jeho kolegů, kteří zkoumali přes 800 TTO vzorků pomocí plynové chromatografie a plynové chromatografie s hmotnostní spektrometrií a zjistili přibližně 100 součástí a jejich rozsahy koncentrací.

List čajovníku astralského - tea tree

List čajovníku australského

Zdroj a a více informací naleznete zde: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1360273/

Autoři studie: CF Carson , KA Hammer  a TV Riley